Strona główna » Karolina Struck

Karolina Struck

Karolina Struck – absolwentka Akademii Pedagogicznej w Słupsku, dyplomowany terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagog, certyfikowanym terapeutą zaburzeń dzieci ze spektrum autyzmu, diagnosta kliniczny, terapeuta behawioralny, certyfikowany diagnosta i terapeuta Integracji Sensorycznej (nr licencji 3583), dietetyk kliniczny, terapeutą żywienia, terapeuta PDF (Pediatric Feeding Disordes)

Posiadam uprawnienia do diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu i innych zaburzeń rozwojowych przy wykorzystaniu standaryzowanych narzędzie diagnostycznych m.in. M-CHAT-R/T, ADOS-2, VB- MAPP, PEP-R, KORP, i innych.

Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, w przeważającej większości są to dzieci ze spektrum autyzmu. Przeprowadzam diagnozy, prowadzę terapie indywidualne oraz grupowe. Warsztaty terapeutyczne zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Zajmuję się również diagnozą i terapią dzieci z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju od 0-3 lat.

Pracuje również z dziećmi bez diagnozy, które przejawiają trudne zachowania, mają problemy w relacjach z rówieśnikami, oraz z niedostosowaniem społecznym.

Moja praca oraz zainteresowania, skłoniły mnie, żeby głębiej zainteresować się tematem wybiórczości pokarmowej oraz treningiem karmienia w szerokim tego słowa znaczeniu. Jako diagnosta Integracji Sensorycznej i spektrum autyzmu, zauważyłam, iż większość dzieci  z ASD przejawia szereg zaburzeń w sferze wybiórczości pokarmowej oraz nadwrażliwości sensorycznej związanej z jedzeniem. Dlatego postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę o studia z zakresu dietetyki klinicznej, oraz szereg różnego rodzaju szkoleń i konferencji poświęconych tej tematyce, zarówno jako uczestnik jak i organizator.  Spowodowało to, że dzisiaj mogę prowadzić kompleksową terapię dziecka.

W swojej pracy posiłkuję się wsparciem fizjoterapeuty oraz neurologopedy, gdyż bardzo często złe napięcie mięśniowe czy niewygaszone odruch, przekładają się na szereg zaburzeń związanych z poprawnym odżywianiem. Do mojego gabinetu trafiają również  pacjenci przejawiający trudności ARFID, jedzenia selektywnego,  niemowlęta i małe dzieci przejawiające trudności w karmieniu.

Prywatnie jestem zapalonym żeglarzem, oraz mama dwójki kochanych dzieciaków, które udało mi się „zarazić”  pasją żeglowania i teraz każdą wolną chwilę spędzamy razem „na żaglach”.